Loading Events

KKTC Gayrımenkul Hukuku

December 13, 2023 @ 5:00 pm - December 16, 2023 @ 1:00 pm

Dr. Özge Bengüsu (LLB, LLM, PhD)

 

Bu eğitim, KKTC gayrimenkul pazarına yönelik olarak ve şu anda gündemde olan yeni yasa tasarısı detaylı olarak ele alınacak şekilde tasarlanmıştır. Şirketimizin Girne’deki merkezinde yüz yüze gerçekleştirilecek programın ana başlıkları şöyledir:

– KKTC yasalarına göre gayrimenkul edinme ve ilgili başlıkların tanımları
– Yabancıların KKTC’de gayrımenkul satın alması ve uzun dönemli kiralama yapması
– Mülkiyet aktarımı, uzun dönemli kredi, ve satışla ilgili (yeni) yasal düzenlemeler
– Emlak acentelerinin yasal olarak yapabilecekleri işlemlerin çeşitleri ve tanımları
– İlgili sözleşmeler
– Komisyonlar, masraflar, vergiler ve diğer ücretler ile ödemeler
– Örneklerle tanımlar ve tartışma: Akit, rıza, zorlama, nüfuzu kötüye kullanma, maksat ve sonuç, sahtekarlık, yanlış beyan

Eğitim programımız, alanında uzman hukukçular ve eğitimciler tarafından, kısa vaka çalışmalarından da yararlanarak, KKTC yasalarının tatbikat ve kullanımını vurgulayacak şekilde tasarlanmıştır. KKTC’de gayrimenkul sektöründe çalışan ya da çalışmayı çalışmayı planlayan katılımcılar için özel olarak hazırlanmış bu programda, ilginizi çekecek ve uygulamaya yönelik bir yaklaşım kullanılmaktadır. Yüz yüze eğitim gruplarımız, dil ve yöntemlerin en ideal şekilde kullanılabilmesi amacıyla 10 kişi ile sınırlı olup eğitim, katılımcıların tercihlerine göre Türkçe veya İngilizce yapılacaktır. Girne’de bulunan şirket merkezimizde yürütülecek programı başarıyla bitiren katılımcılara, KKTC Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.

Program, 13-14-15 Aralık 2023, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 17:00-19:00 arasında; 16 Aralık 2023 Cumartesi günü ise 10:00 ile 13:00 arasında yapılacaktır.

Kayıt için lütfen +90-542-8524435 nolu telefondan bize ulaşınız.

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available

Share This Event

  • This event has passed.

Details

Start:
December 13, 2023 @ 5:00 pm
End:
December 16, 2023 @ 1:00 pm
Cost:
$770.00
Event Category:

Venue

BHLEX Office
Mustafa Çağatay Caddesi, No: 43
Girne, 99300
+ Google Map

Organizer

Dr. Av. Özge Bengüsu